Jak dobrać ubrania na lato?

Zwykle ludzie dobierają sobie ubrania pod wpływem sezonu i pogody. Dostosowanie swojej obecnej odzieży do warunków pogodowych, jest nie tylko praktyczne, ale także jest okazją do pokazania poczucia własnego stylu. Pomimo faktu, że każdy sezon oznacza nowy strój, wiele osób nadal ma kłopoty z zakupem odzieży damskiej na następny sezon. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek zaczerpniętych z bloga http://stylishblondie.com/, które ułatwią wam przejście z jednego sezonu do następnego.

Przede wszystkim pamiętaj, jakiego materiału użyć w danym sezonie. Niektóre tkaniny mogą być używane przez cały rok, podczas gdy inne sprawdzą się lepiej w określonych porach roku. Na przykład latem bawełna i tkanina są wystarczająco lekkie, a ciężka wełna i aksamity bardziej pasują do sezonu zimowego. Niektóre tkaniny, takie jak kaszmir czy syntetyczne włókna, mogą cię zaskoczyć! Kaszmir może być ciekawą narzutką na lato, są też sportowe koszulki ze sztucznych włókien.

Warto dodać, że kolory mogą być równie sezonowe co tkaniny. Niektóre są wspaniałe przez cały rok, ale niektóre powinny być noszone tylko w określonych porach roku. W Ameryce istnieje na przykład zasada, że należy nosić białej odzieży po Święcie Pracy – zaś amerykańskie święto pracy przypada pod koniec września. Najlepiej unikać kolorów, które są sezonowe. Lepiej użyć kolorów pasujących do Twojej osobistej palety kolorów – jeśli jesteś ruda, postaw na zielenie i kolory ziemi.

Pamiętaj o mieszaniu i dopasowaniu – w zimie potrzebujesz trochę lekkich ubrań, które możesz nosić pod płaszczem zimowym, a latem warto kupić coś, co można by nosić podczas zimnych nocy lub burz. Na szczęście na rynku znajdziesz wszystkie rodzaje damskich ubrań, które mają pomóc w nagłych wypadkach!

Pamiętaj, że możesz popełniać błędy. Nikogo tak naprawdę nie obchodzi, czy zimą nosisz żółte lub zielone ubrania – następnego dnia nikt o tym nie będzie pamięta. W rzeczywistości w praktyce można sprzedawać wszelkiego rodzaju hurtową odzież damską – będą kupowane ostatecznie … mam nadzieję.