Szafy kapsułkowe – czy warto wybierać podobne sukienki

sukienki

Szafa czy też garderoba kapsułowa dla niewtajemniczonych, to mały, starannie dobrany i idealnie dopasowany zestaw ubrań, które łączą się w całość – estetycznie i funkcjonalnie – i mają służyć jako podstawa szafy na dany scenariusz lub okres czasu: wakacje, szkoła, praca, sezon, ciąża itp. Możesz znaleźć takie sukienki na https://zoio.pl/odziez-damska/sukienki Teoretycznie, szafa kapsułkowa ma zapewnić ci jak najszerszy, funkcjonalny i estetycznie spójny wybór, z minimalną ilością przedmiotów w twojej szafie. Niektóre blogerki modowe opisują dokładnie ile elementów najwyżej może mieścić się w twojej szafie, a niektóre mają dodatkowe wytyczne. Większość z nich opisuje szereg praktycznych kroków, które możesz podjąć, aby pozbyć się swojej wcześniejszej zdezorganizowanej, przepełnionej szafy i zastąpić ją spokojnym, spokojnym i nieskończenie dopasowanym zestawem 33 rzeczy (lub dowolnej ich liczby), które możesz łączyć w nieskończoną ilość zestawów.

Powiedzmy sobie to szczerze: minimalizm szafy nie jest cnotą samą w sobie. Nie ma nagrody za posiadanie w swojej szafie jak najmniejszej ilości sukienek, nie ma żadnej kary za włączenie 6 kolorów do „palety” zamiast 5. No i oczywiście przede wszystkim: nie ma filozofii szafy czy metodologii zakupów, która zawsze będzie skutkowała ostatecznym stanem, w którym raz na zawsze kupujesz szafę i najwyżej wymieniasz stare sukienki.

sukienkiPo pierwsze, prawdziwe życie zawiera wszelkiego rodzaju rzadkie lub jednorazowe wydarzenia, których nie można uratować szafą kapsułową: wycieczki narciarskie, wesela, rozmowy kwalifikacyjne, wzruszające dni i nieprzewidziane choroby. W weekendy potrzebujesz innych ubrań niż w tygodniu. Możesz mieć hobby, które wymaga innego dress code’u niż praca czy relaks – może chcesz występować na scenie? Możesz też mieszkać nad morzem czy w górach – może być tak, że przez dwa tygodnie w roku panuje ekstremalnie gorąca lub zimna pogoda, a przez resztę czasu jest w miarę stabilnie.

Po drugie, w prawdziwym życiu, tylko dlatego, że możesz stworzyć ciekawe kombinacje na podstawie swojej szafy kapsułkowej, nie oznacza to, że jest to strój, który będzie działał dobrze, lub taki, który będzie dobrze wyglądać. Długości żakietu będą wyglądać niespójne w przypadku niektórych długości spódnic. Buty źle współdziałają z pewnymi spodniami. Sukienki w paski są zbyt krzykliwe. Nie powinnaś podchodzić do swojej garderoby z czysto matematycznego punktu widzenia, myśląc, że 4 topy x 4 pary spodenek automatycznie = 16 strojów.