Wysokie obcasy wyszczuplają kobiety – moje przemyślenia

Wiele kobiet w krajach Zachodu, jak USA, UK i UE chce być szczupła, ponieważ jest to standard piękna w tej kulturze. Dużo podróżowałam po świecie, i wiem, że w wielu innych kulturach preferuje się bardziej pulchne panie, ponieważ te kobiety wyglądają bardziej kobieco, bardziej „rodzinnie” i pokazują zdrowie. Ale w Unii Europejskiej i w Stanach Zjednoczonych media i bogaci, potężni ludzie znani jako „celebryci” podkreślają potrzebę szczupłe sylwetki, mimo że jedzenie jest tanie i łatwo tam dostępne – w przeciwieństwie do wielu krajów, gdzie ceni się pulchną urodę.

Wiele kobiet na Zachodzie chce wyglądać dobrze, więc zwracają się do takich procedur, jak chirurgia plastyczna, ostry makijaż albo nabywają choroby takie jak anoreksja i bulimia. No i oczywiście ubierają się tak, aby wyglądały na jak najwyższe i najszczuplejsze. Buty na wysokich obcasach sprawiają, że kobiety są wyższe i szczuplejsze, a większość mężczyzn i kobiet akceptuje ten standard piękna. Dlatego wysokie obcasy są ukochane przez kobiety, dodając kilka centymetrów do ich wysokości. Kobiety są oczywiście na ogół niższe niż mężczyźni, a dodatkowe centymetry zwiększają ich wzrost, co w profesjonalnym otoczeniu czyni je bardziej widocznymi … I oczywiście mogą sięgnąć do rzeczy na najwyższych półkach!

Wiele wyszczuplających ubrań jest dość napiętych – jeśli kobieta nie jest już dość szczupła, może wytworzyć efekt wybrzuszenia, można powiedzieć że „wylewa się”. Wysokie obcasy nie mają tego problemu, oczywiście dla wielu kobiet mogą powodować pewne problemy, zwłaszcza z kręgosłupem, ale ogólnie rzecz biorąc, obcasy są bardziej wyszczuplające.

Wysokie obcasy są również postrzegane jako bardziej formalne w naszej kulturze. Jeśli nosisz trampki na siłownię lub koszulkę, wyglądasz nieformalnie – ale dodając wysokie obcasy, od razu dodajesz szyku. Obcasy dodadzą kobiecy akcent do garniturów. Są również postrzegane jako bardzo seksowne – zarówno mężczyźni, jak i kobiety, którzy patrzą na ciebie dostrzegą twój zmieniony chód. Zmieniają postawę, zwiększają jej rozkład i podkreślają kobiece krągłości. Dlatego nie tylko na bogatym Zachodzie kobiety chodzą w wysokich obcasach.